Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Резултати от мачовете в Лигата на нациите

Днешната програма в Лигата на нациите предложи още 5 мача от 4-тия кръг на груповата фаза. В тях се получиха интересни резултати, които ще имат сериозна тежест за крайното класиране.

В Лига "А" се изиграха две срещи в група 1. Световният шампион Франция отстъпи у дома с 0:1 на Хърватия в повторение на финала на Мондиал 2018 и се намира на дъното в подреждането с едва 2 точки. Лука Модрич вкара дузпа в 5-ата минута и донесе успеха на "шахматистите".

Другият мач противопостави досегашните водачи в класирането Дания и Австрия. "Червения динамит" се наложи с 2:0 на "Паркен" в Копенхаген и вече имат 9 точки в актива си, а австрийците са с 4. Точни за домакините бяха Йонас Винд и Андреас Сков Олсен преди почивката.

В Лига "В" се изигра само един мач от група 2, в който Исландия и Израел направиха 2:2. Скандинавците на два пъти повеждаха, но израелците успяха да стигнат до ценно равенство, което ги задържа на върха в класирането с 5 точки. Исландия има 3 пункта, а на дъното в групата е Албания с 1 точка, но и мач по-малко от съперниците си.

В Лига "С", група 3 имаше ключов мач между Казахстан и Словакия. Домакините записаха изненадващ успех с 2:1 и оглавяват класирането с 10 точки, а словаците останаха втори с 6. Другият двубой противопостави Азербайджан и Беларус. Азерите се наложиха с 2:0 след голове в последния четвърт час и оставиха съперника си на дъното в подреждането.